Cristiano Ronaldo shpëton Juventusin kundër Udineses, bardhezinjtë futen në zonën Champions

20:08, 02/05/2021

Të pestët në renditje pas rezultateve të kundërshtarëve në javën e 34-të të Serisë A, Juventusit iu desh të dilte me rezultat pozitiv nga sfida kundër Udineses (11-të). Kjo ndeshje ishte mjaft e komplikuar për torinezët, pasi u deshën vetëm disa minuta që Nehuen Molina të kalonte friulanët në avantazh(10-t). Juventus u përpoq, por nuk arriti të shënoi në pjesën e parë.

Duke shkuar drejt një disfate të re, bardhezinjtë  arritën të përmbysin sfidën, falë dygolëshit të Cristiano Ronaldo-s. Pas një prekje me dorë të Rodrigo De Paul, portugezi arriti ta transformote penalltinë në gol (82). Por numri 7 nuk u ndal këtu pasi ai arritë të shënonte sërish(90)  duke i dhënë fitoren ekipit të tij 2-1. Juventus kthehet në vendin e tretë, ndërmjet Atalanta dhe  Milan, të cilët gjithashtu kanë 69 pikë.