Manchester City fiton ndaj Crystal Palace dhe i afrohet titullit

16:15, 01/05/2021

Manchester City fitoi me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Crystal Palace, duke shkuar një hap larg fitimit të Premier League.

Në këtë ndeshjen Guardiola hodhi nga minuta e parë dhe sulmuesin Aguero, i cili rikthehet pas një mungese të gjatë të luajë si titullar. Ishte pikërsisht “El kun” i cili gjeti golin e avantazhit në minutën e 57-të të ndeshjes pas një asisti të Mendi. 2 minuta më vonë ishte sulmuesi anësorë, Ferran Torres i cili dyfishoi shifrat

Me suksesin e sotëm, Manchester City ka arritur në kuotën e 80 pikë (janë luajtur 34 javë): rivalët Manchester United janë në vendin e dytë me 13 pikë më pak: nëse nesër ekipi i Solskjaer bie në shtëpi me Liverpool, City do të jetë në gjendje të festojë fitoren e kampionatit me 4 javë më para përfundimit të kampionatit.