Hungaria fiton me përmbysje dhe kualifikohet në Europian, dy ndeshjet e tjera shkojnë në shtesë!

23:10, 12/11/2020

Janë mbyllur kohët e rregullta në 3 ndeshjet e mbrëmjes, që do të përcaktojnë skuadrat që do të shkojnë në Europian.

Hungaria ka marrë një fitore për “infarkt”, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Islandën në një ndeshje ët çmendur. Deri në minutën e 88’, ishte Islanda në avantazh dhe dukeshin shumë afër kualifikimit në Europian, por goli i Nego në minutën e 88’ dhe supergoli i Szobozlai në minutën e 92’, i dhanë fitoren Hungarisë me përmbysje dhe do të jenë ata në Europian.

Ndërkohë dy ndeshjet e tjera, Irlandë e Veriut-Sllovaki dhe Serbi-Skoci, kanë shkuar në shtesë, pasi kohë e rregullt u mbyll 1-1.