Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Garda 'gardh' përballë opozitës

Fitore me pasoja ndaj Leipzigut, mbrojtësi i Juventusit humb sezonin

16:12, 03/10/2024

Juventusi siguroi një fitore dramatike jashtë fushe kundër RB Leipzig në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve, duke triumfuar 3-2. Megjithatë, fitorja erdhi me një kosto të lartë pasi skuadra e Thiago Mottas doli me pjesë të dëmtuara.

Në minutën e gjashtë, Juventusi u detyrua të zëvendësojë qendërmbrojtësin Bremer, i cili pësoi një dëmtim. Federico Gatti u fut për të mbushur boshllëkun.

Ekzaminimet mjekësore kanë konfirmuar frikën më të keqe për stafin stërvitor: Bremer është diagnostikuar me një këputje të ligamentit të kryqëzuar dhe një dëmtim të meniskut, duke e përjashtuar atë për pjesën e mbetur të sezonit.

Sipas medieve italiane, Juventus tani po shikon mbrojtësin legjendar Sergio Ramos, aktualisht futbollist i lirë, si një zëvendësues potencial për brazilianin.

Juventusi mbetet skuadra e vetme në ligat kryesore të Evropës që ende nuk ka pranuar një gol në kampionat. Në gjashtë ndeshje të Serie A, bardhezinjtë kanë fituar tri herë me 3-0 dhe tri herë kanë barazuar me rezultatin e njëjtë 0-0.

Në Champions League, skuadra e Thiago Mottas ka grumbulluar gjashtë pikë nga dy ndeshje.