VIDEO/ Mposhten Bayerni dhe Reali, Juventusi përmbys Leipzigun, “ok” Liverpooli

22:58, 02/10/2024

Nga nëntë gola të shënuar në ndeshjen e parë me Dinamon e Zagrebit, në zero gola në sfidën me Aston Villan (e mbyllur me rrjeta të paprekura). Bayerni i Mynihut jo vetëm që nuk përsërit veten përballë ekipit nga Birminghami, por nuk arrin të realizojë qoftë një gol në “Villa Park”, madje e pëson në minutën e 79-të ga Duran. Vlen të përmendet goli i anuluar i Pau Torres në pjesën e parë.

Fitore e madhe e Juventusit në fushën e Leipzigut. “Zonja e Vjetër” edhe pse pësoi e para dhe mbeti me 10 lojtarë, ia doli të përmbyste rezultatin e të fitonte 3-2.

Lilla e Edon Zhegrovës befason Realin e Madridit. 1-0 përfundoi takimin, me një gol të shënur falë një penalltie të fituar nga Zhegrova.

Në bëb blof Liverpooli, që fiton 2-0 me Bolognan, ndërsa Benfica shkatërroi 4-0 Atleticon e Madridit.

Dinamo e Zagreb barazoi 2-2 Monacos, ndërsa Club Brugge fitoi 1-0 në fushën e Strum Graz.