Balaj udhëheq skuadrën drejt kreut, 4 gola në 5 ndeshje

20:16, 16/09/2024

Vitet kalojnë, por Bekim Balaj mbetet i njëjti. Sulmuesi dhe kapiteni i Vllaznisë vazhdon të bëjë liderin dhe ta udhëheqë skuadrën drejt kreut me golat e tij.

Golashënuesi më i mirë i sezonit të shkuar vazhdon me “vesin” e golit edhe këtë sezon. Në 5 ndeshje të luajtura deri tani, ai ka shënuar 4 gola, që i kanë dhuruar pikë skuadrës. Balaj shënoi dy herë në barazimin 2-2 me Vllazninë në “Loro Boriçi”. Po në këtë stadium shënoi ndaj Egnatias, ndërsa dje realizoi golin e fitores në Durrës, në minutën e 5-të shtesë.

“Mendoj se bëmë një ndeshje të mirë, por në pjesën e parë duhet të kishim shënuar edhe golin e dytë. Pas barazimit sikur na doli loja nga kontrolli, por e morëm veten dhe e merituam fitoren”, ka thënë Bala pas ndeshjes në Durrës.