Test pozitiv për Milanin e Fonsekës, fiton me përmbysje duelin amerikan me Sitin e Guardiolës

10:34, 28/07/2024

Ndeshja e parë miqësore e Milanit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës përfundoi me fitore në shifrat  3-2, e luajtur në stadiumin Yankee në Nju Jork kundër Mançester Sitit të Pep Guardiolës.

Lorenco Kolombo shënoi për kuqezinjtë një dygolësh pas dy asistive të marra nga Samuel Chukueze, ndërsa goli i tretë u shënua nga Marko Nasti në një asistim nga Aleksis Saelemaekers. Për kampionëtë e Anglisë shënoi fillimisht Erik Halanda, që ishte edhe goli i parë i sfidës, ndërsa golin e dytë e shënoi MkAti në pjesën e dytë. Pjesa e parë u mbyll me përmbysjen 2-1 për Milanin, falë dy golave të Kolombos

Test pozitiv për skuadrën e Fonsekaa: pjesa e parë interesante, pjesa e dytë me dy fytyra por me golin e fitores nga Nasti, menjëherë pas rikthimit të kuqezinjve në dominim të lojës pas një fillimi të vështirë të pjesës së dytë. Është e qartë se rezultati ka pak rëndësi, pasi primare mbetet përgatitja e grupit për të qenë gati për fillimin e sezonit.