Champions/ Statistikat e pjesës së parë në Chelsea - Lille dhe Villareal - Juventus

21:50, 22/02/2022

Janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet e 1/8-ave të finaleve të Champions League që po zhvillohen këtë mbrëmje, Villareal – Juventus dhe Chelsea – Lille.

Në “Stamford Bridge”, Blutë e Londrës po fitojnë me rezultatin 1-0 ndaj skuadrës franceze, falë golit të shënuar nga Kai Havertz në minutën e 8-të.

Po me të njëjtin rezultat 1-0 po fitojnë edhe bardhezinjtë kundër “Nëndetëses së Verdhë” në “Estadio de la Ceramica”.

Golin për “Zonjën e Vjetër” e shënoi Dushan Vlahovic pas vetëm 32 sekondash lojë.

Në tabelat e mëposhtme, mund të shihni statistikat e pjesës së parë në dy ndeshjet.