VIDEO/ Largohet i dëmtuar nga fusha e lojës, i gjithë stadiumi ngrihet në këmbë për Armando Brojën

18:50, 16/10/2021

E sotmja ishte ditë e veçantë për sulmuesin e Kombëtares, Armando Broja i cili debutoi si titullar në Premier Ligë me fanellën e Southamptonit.

Broja u bë protagonist duke shënuar golin e fitores 1-0 për Southemptonit në minutën e 53-të të takimit, pas një kundërsulmi të shpejtë të skuadrës vendase.

Por jo gjithçka shkoi siç duhet për 21-vjeçarin, i cili në minutën e 81-të u largua nga fusha e lojës i dëmtuar.

I gjithë stadiumi u çua në këmbë në këtë moment, për të duartrokitur Brojën që dhuroi një performancë fantastike në këtë ndeshje.