Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës realizoi golin e dytë në minutën e 54-t, duke vulosur rezultatin përfundimtar të ndeshjes.

Titullar në këtë ndeshje luajti edhe sulmuesi tjetër nga kosova, Albion Rrahmani.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2024/September/22/auto_-640-0-1727021074xkkkkpng-8331727022053.png", "width": 900, "height": 525 } }

VIDEO/ Ermal Krasniqi nuk ndalet, vjen goli i dytë në kampionat te Sparta e Pragës

Transferimi nga Rapidi i Bukureshtit (Rumani) te Sparta e Pragë në Çeki duket se ka qenë lëvizja e duhur për Ermal Krasniqin. Sulmuesi dardan, i cili spikati fillimisht të Ballkani në Kosovë, la firmën e tij në fitoren 0-2 në fushën e Ceske Budajovice.