Trent Alexander-Arnold harkoi në zonë nga një goditje dënimi, ndërkohë Konate realizoi me kokë për 1-1.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2024/September/17/auto_Screenshot_91726601822.png", "width": 900, "height": 448 } }

Heshtje në 'San Siro', Konate shënon dhe barazon rezultatin

Liverpooli i ka barazuar shifrat në 1-1 në ndeshjen e parë të fazës së re të Ligës së Kampionëve përballë Milanit.

Kuqezinjtë shënuan për 1-0 në minutën e tretë me anë të Christian Pulisic, që u asistua nga Alvaro Morata.

20 minuta më vonë erdhi edhe reagimi i The Reds, ishte Ibrahima Konate ai që shënoi dhe barazoi rezultatin