Në minutën e 69-të, sulmuesi i Shqipërisë ka dhënë asist për shokun e skuadrës Mikeltadze, i cili e ktheu në gol.

Në fundin e ndeshjes Jasiri realizoi golin e tij të tretë, duke e mbyllur në mënyrë perfekte ndeshjen me fitoren 7-3.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2024/September/17/auto_asani_fotooooooooooooo1726574644.jpg", "width": 900, "height": 473 } }

VIDEO/ Jasir Asani merr në ‘shtëpi’ topin e Championsit aziatik, 3 gola dhe asist në fitoren e Gwangju

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Jasir Asani, ka shënuar tre gola dhe ka dhënë një asist kundër Jokohamas në ndeshjen e vlefshme për Championsin e Azisë

Atij i kanë mjaftuar vetëm 2 minuta lojë për të zhbllokuar shifrat.

Ky është goli i tij i parë për këtë sezon në këtë kompeticion pasi në kampionatin korean me Gwangju ka shënuar edhe të tjerë.

Asani nuk është ndalur me kaq teksa në minutën e 55-të realizoi një supergol.