Sulmuesi shqiptar është padyshim lojtari i momentit jo vetëm te skuadra e tij, por në të gjithë kampionatin rus. 26-vjeçari i dhuroi avantazhin Rubinit në minutën e 45-të të sfidës, duke shënuar me 11-metërsh. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-0 falë golit të Dakut.

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2024/August/23/auto_daku11724436583.jpg", "width": 900, "height": 508 } }

VIDEO/ Mirlind Daku i papërmbajtshëm, bomberi shqiptar realizon golin e katërt radhazi në kampionatin rus

Mirlind Daku është shndërruar në një “makineri golash”  të Rubin Kazani, teksa mbrëmjen e sotme realizoi golin e katërt radhazi dhe të 5-tin në 6 javët e para të kampionatit.