Llegó el primer gol de Busi ?? pic.twitter.com/hM9441y1rO

— Inter Miami CF (@InterMiamiCF) April 21, 2024

It had to be him.

Messi with his sixth goal in six matches to pull @InterMiamiCF level! pic.twitter.com/DjFaFEQxY1

— Major League Soccer (@MLS) April 20, 2024

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2024/April/21/auto_-640-0-9381636e1e798de83faf04f74a5bd6041713686607.jpg", "width": 900, "height": 505 } }

VIDEOT/ Protagonist absolut, Messi shënon 2 gola dhe jep 1 asist në fitoren e Inter Miami

Vitet ikin, Lionel Messi mbetet i njëjti.

Sulmuesi argjentinas realizoi dy gola dhe dha një asist në fitoren 3-1 të Inter Majemi ndaj Nashvill në MLS.

Mesi gjeti rrjetën në minutat e 11-të dhe të 81-të për golin e tij të gjashtë dhe të shtatë në kampionat.

Ndërsa dha edhe asistin për golin e parë të Serxhio Buskets në MLS në minutën e 41-të.

Leo me shokë do të kthehen në fushë të shtunën e ardhshme kundër Nju Ingland Revolushion.

Inter Majemi do të jetë në kërkim të tri pikëve të tjera ndaj një kundërshtari të Konferencës së Lindjes, ku skuadra nga Florida mban vendin e parë aktualisht.