Sulmuesi italian ka shënuar 200 gola në Serie A duke u bërë lojtari i tetë që arrin këtë shifër dhe i katërti që e arrin në 45 vitet e fundit, bashkë me Roberto Baggio (205), Antonio Di Natale (209) e Francesco Totti (250).

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2024/February/10/auto_55fad898-054c-4fb8-813c-a288c489ebfa1707581383.jpg", "width": 900, "height": 506 } }

Lazio rikthehet te fitorja, mposht Cagliarin dhe i afrohet zonës Champions

Lazio është kthyer te fitorja në kampionat pasi ka mundur 3-1 Cagliarin në transfertë në javën e 23-të të Serisë A.

Një fitore që e ka ngjitur skuadrën e Sarri-t përkohësisht në vendin e gjashtë në renditje dhe e ka çuar vetëm dy pikë larg zonës Champions.

Sfida është zhbllokuar në minutën e 26-të nga një autogol i Deiola-s.

Në pjesën e dytë, në minutën e 50-të, ka ardhur goli i dytë i miqve i shënuar nga Ciro Immobile.

Në minutën e 65, Lazio shënoi edhe të tretin me anë të Felipe Anderson duke “vrarë” ndeshjen.