", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2022/January/09/auto_FInFHSxWQAIEwKP1641732274.jpg", "width": 900, "height": 601 } }

VIDEO/ Në gjurmët e të atit, talenti 19 vjeçar shënon golin e përmbysjes për Porton

Porto arriti të fitonte me përmbysje 3-2 ndaj Estoril, në një ndeshje ku pati mjaft emocione.

Trajneri i Portos, Serxhio Konsesao hodhi në lojë djalin e tij Fransiskon në minutën e 87, teksa vetëm dy minuta më pas djaloshi 19 vjeçar shënoi golin e fitores. Këtë gëzim ai shkoi e ndau me të atin. Trajneri shpërtheu në lot nga ky moment.

Videoja e këtij goli po bën namin nëpër rrjet. Ndoshta Fransisko do të bëhet një lojtar i madh si i ati.