Liverpool i gjymtuar, mungesa të rëndësishme në ndeshjen kundër Brighton

Liverpool do të luajë ndeshjen e ardhshme në "Premier League" ndaj skuadrës së Brighton, të shtunën në orën16:00.

Menaxheri i ‘Reds’ ka dhënë më të rejat e skuadrës në prag të kësaj sfide.

Liverpool do ta ketë Naby Keitan në dispozicion për vizitën e Brighton & Hove Albion në Anfield të shtunën.

Mesfushori është rikuperuar mjaftueshëm nga goditjet e pësuar në Manchester United fundjavën e kaluar, një që e detyroi atë të largohej nga fusha me barelë, në mënyrë që të rifillojë stërvitjen e plotë.

“Naby Keita duket mirë; të gjithë ishim të befasuar, por ai ishte padyshim me fat, kështu që mendoj se do të jetë gati”, tha Jürgen Klopp në një konferencë për shtyp para ndeshjes të premten.

Megjithatë, Reds do të jenë pa James Milner dhe Fabinho.

Milner pati një problem gjatë pjesës së parë të fitores 5-0 në Old Trafford, ndërsa Fabinho mbetet jashtë fushës me një ankesë në gju.

Thiago Alcantara është rikthyer në stërvitje së bashku me shokët e tij të skuadrës pas një pushimi nga puna për shkak të një dëmtimi në këmbë, por ndeshja e së shtunës do të vijë shumë shpejt për reprezentuesin spanjoll.

Taylor Richards kishte një ankesë të shpinës dhe nuk u rrezikua për barazimin e kupës së Leicesterit, ndërsa Shane Duffy gjithashtu tani është përsëri plotësisht në formë.