NABY KEITA MAKES IT TWO!

GOAL: 13' Atletico 0-2 Liverpool (#Keita)#ATMLIV ~ #UCL pic.twitter.com/5XvFzJrciu

— Ronald Morgan (@ronaldmorgan_) October 19, 2021

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/October/19/auto_FCFcSzcVEAEvV7C1634671303.jpg", "width": 900, "height": 600 } }

VIDEO/ Dy gola për 5 minuta, Liverpool besfason Atleticon në 'Wanda Metropolitano'

Ka nisur vrrullshëm sfida mes Atletico Madrid, e vlefshme për raundin e tretë në Champions League.

“Të kuqtë” e Jurgen Klopp po fitojnë me rezultatin 2-0 ndaj Los Colchoneros brenda në “Wanda Metropolitano”.

Fillimisht ishte Mohamed Salas ai i cili shënoi golin e epërsisë për skuadrën e tij (minuta 8), ndërsa Keita dyfishoi rezultatin me anë të një goditje të fuqishme në kufinjtë e zonës (minuta 13).