pic.twitter.com/k3EvlFXFOM

— Ronard Addo (@ronard_addo) October 7, 2021

", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "/uploads/syri.net/images/2021/October/07/auto_bandicam-2021-10-07-22-14-02-135-665x4111633637765.jpg", "width": 900, "height": 556 } }

VIDEO/ 'Zgjohet' Franca, 'Gjelat' barazojnë shifrat ndaj Belgjikës

Franca ka arritur të barazojnë rezultatin 2-2 përballë Belgjikës, në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve.

Ka qenë pikërisht sulmuesi 33 vjeçar, Karim Benzema që ka shkurtuar diferencat në minutën e 62-të, ndërsa 7 minuta më vonë, Kilyan Mbappe barazoi rezultatin falë golit të shënuar nga pika e bardhë e penalltisë.