", "author": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "Syri Net", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "/public/syri/images/logo_png.png", "width": 100, "height": 34 } }, "image": { "@type": "ImageObject", "url": "", "width": , "height": } }

Çfarë po ndodh?! Vllaznia shënon dy gola, me këtë rezultat ja kush bie nga kategoria

Vllaznia  ka shënuar dy gola të shpejtë dhe po fiton 4-1 përballë Skënderbeut.

Në minutën e 61’ ishte Çinari trefishon rezultatin. Gjyqtarët nuk merren vesh me njëri-tjetrin, por goli në fund rezulton i rregullt.

Vetëm 8 minuta më vonë Malota shënon me kokë, pas një krosimi nga këndi, duke hipotekuar fitoren.

Ndërsa në krahun tjetër Kamza po fiton me reultatin 1-0 përballë Partizanit dhe me këtë rezultat janë ata që sigurojnë mbijetesën.

Nëse sfida mes Kamzës dhe Partizanit mbyllet në barazim dhe Vllaznia fiton me 3 gola diferencë, atëherë, skuadra që bie në Kategorinë e Parë përcaktohet me short, pasi ezaurohen të gjitha pikat e rregullores.